Outdoor Development Center

 

Outdoor Development Center (ODC) to unikalne i autorskie narzędzie służące do oceny kompetencji pracowników Państwa organizacji.

Uwalnia w uczestnikach mechanizmy zachowań rzadkie do zauważenia w wersji indoor. Warunki zewnętrzne wykorzystywane są jako element warunkujący wystąpienie zachowań trudnych do wywołania w tradycyjnych metodach AClub DC.

Sesje ODC zachowują teoretyczną formę obserwacji i oceny kojarzoną do tej pory z atmosferą sali szkoleniowej, ale praktycznie odbywają się  w otoczeniu gór, lasów czy jezior.

Przewaga ODC nad standardowymi sesjami DC to:

  • zaobserwowanie mechanizmów zachowań wzbudzonych przez adrenalinę, silną współpracę, empatię i inne niezwykle silne emocje, które rzadko występują w sesjach indoor,
  • wzbudzenie zaciekawienia i chęci uczestnictwa w sesji nawet u pracowników ocenianych za pomocą AC/DC wielokrotnie do tej pory,
  • jednoczesna obserwacja kompetencji oraz dosarczenie przyjemnych lub ekscytujących przeżyć (metody wykorzystuje narzędzia typowe dla ekstremalnych zadań terenowych, jak wyścigi quadami, lot balonem, przeprawa pontonowa przez rzekę, etc.)

Ograniczenia ODC:

  • Obserwacji mogą zostać poddane kompetencje kojarzone ze współpracą, komunikacją, lidershipem i podobne; ocenie nie można poddawać kompetencji ,które z natury rzeczy występują wyłącznie w sytuacji pracy np. stosowanie procedur, komunikacja  z klientem, strategiczne myślenie, nastawienie na klienta.
  • ODC wymaga silnego zaangażowania reprezentanta organizacji przy akcji informacyjnej skierowanej do uczestników ODC. Grupa TemPo przygotowuje specjalne komunikaty, treści artykułów, maili  i zaproszeń jednak główny nacisk na komunikację celu projektu położony jest na dział Personalny, menedżerów i Zarząd.
  • Organizacja sesji ODC związana jest z większymi kosztami w porównaniu do standardowej sesji DC, głównie ze względu na konieczność wyjazdu połączonego zwykle z noclegiem.

 

Referencje
Referencje

Rekrutacja dla Sellsys Vision

Współpracowaliśmy z Grupą Tempo w zakresie rekrutacji na stanowiska różnego szczebla, od Asystenckiego po Kierownicze. Od samego początku współpraca układała się bardzo dobrze. Grupa Tempo wielokrotnie udowodniła, że potrafi wyszukać na rynku pracy idealnych kandydatów, jednocześnie dotrzymując terminu realizacji. (...)

czytaj więcej >>

Tomasz Rusinowski, Prezes