Karolina Sikorska-Kowol


Karolina Sikorska-Kowol - konsultantka projektów HR

Z wykształcenia psycholog, ukończyła Uniwersytet Śląski w Katowicach.

W branży HR działa od 2005r. Zanim związała się z Grupą Tempo pracowała w dobrze znanej śląskiej agencji doradztwa personalnego, a także w międzynarodowej firmie headhunterskiej.

W Grupie Tempo od 6 lat. Obecnie jest starszym specjalistą ds. projektów HR.

W procesach rekrutacyjnych najczęściej stosuje metodę direct search. Obsadza głównie kierownicze stanowiska inżynierskie średniego i wysokiego szczebla w międzynarodowych firmach produkcyjnych. Prowadziła rekrutacje dla branży motoryzacyjnej, energetycznej, chemicznej i petrochemicznej, transportowej oraz produkcyjnej.

Za największy sukces uważa powodzenie prowadzonych przez siebie procesów typu executive search. Spośród innych projektów realizowała m. in. badanie kompetencji. W sesjach AC/DC pełni funkcję asesora.

W kontakcie z Klientem przyjmuje rolę doradcy i dzieli się posiadaną wiedzą o rynku. Wierzy, że zaangażowanie, jakie wkłada w pracę jest najlepszym miernikiem jej jakości.

Od 2 lat uczestniczy w inicjatywach Ogólnopolskich Konferencji Kobiet Przedsiębiorczych, propagując ideę „life-work balance”.

Prywatnie, szczęśliwa mama 6 letniego smyka, miłośniczka prozy G. G. Marquez'a oraz rocka alternatywnego.


Referencje
Referencje

Ośrodek oceny dla Vattenfall Distribution Poland

W ramach procesu rekrutacji wewnętrznej na stanowisko kierownicze (…) korzystałam ze wsparcia firmy Grupy Tempo w zakresie przeprowadzenia ośrodka oceny dla dwóch kandydatów. W tym temacie współpracowałam bezpośrednio z Panią Ewą Fiedor, która podeszła do realizacji tego zlecenia w pełni profesjonalnie - od momentu projektowania ośrodka po przekazanie informacji zwrotnej uczestnikom procesu (decydentom i kandydatom). Świadczy o tym szczegółowa analiza istniejącego w GZE S.A. modelu kompetencji i odpowiadających im zachowań, doradztwo w doborze priorytetowych obszarów oceny, a w efekcie wypracowanie adekwatnych narzędzi. Przygotowany (...) raport był czytelny i przydatny w procesie decyzji, m.in. ze względu na szeroki wachlarz informacji o kandydatach zarówno w układzie indywidualnym jak i porównawczym.

czytaj więcej >>

Katarzyna Markowicz, Kierownik Działu Rozwoju i Szkoleń