Robert Reinfuss - Ekspert w dziedzinie MBO

 

Wykształcenie w zakresie socjologii zdobywał na Uniwersytecie Jagiellońskim i Oxford University. Ukończył kursy z zakresu HRM w Chartered Institute of Personnel and Development w Wielkiej Brytanii, Management Development Program w Johannesburgu, RPA. Ma za sobą dwanaście lat praktyki w zarządzaniu, w tym dziesięć lat na stanowisku dyrektora personalnego w firmach produkcyjnych, handlowych i bankowości takich jak  Nowy Styl, Bank BPH, Kompania Piwowarska, Whita Cap Schalmbach Lubeca, Donelly Polish American Printing.

Współzałożyciel i parter w „Test” Bank Kadr oraz Prezes i założyciel HRM Consulting sp. z o.o. oraz Robert Reinfuss HRM Consulting. Zdobył tytuł Dyrektora Personalnego roku 1999. Ukończył m.in. socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim i Oxfordzkim oraz zarządzanie personelem w Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD) w Wielkiej Brytanii. Od 2011 roku konsultant współpracujący z Grupą Tempo.

Specjalizuje się w projektowaniu strategii zarządzania personelem i systemów motywacyjnych, podnoszeniu efektywności organizacji, polityce wynagrodzeń oraz relacjach pracowniczych.

Autor książki „MBO czyli skuteczna technika zarządzania firmą w kryzysie” licznych publikacji,  w tym z zakresu MBO, m.in. „Rynek celów – metoda lepszego zarządzania sferą publiczną” dla ThinkTank, „The Reinfuss Method – nowe do MBO” dla Outsourcing Magazine, „MBO na czas kryzysu” dla Money.pl, wielu dla Pulsu Biznesu,

Główne osiągnięcia w pracy zawodowej to:

  • Wynegocjowanie układu zbiorowego w Kompanii Piwowarskiej, który umożliwił jedną  z najlepiej przeprowadzonych fuzji w III RP – Browarów Tyskich i LBW (nagroda SAB).
  • Balanced Scorecard, Bank BPH – wdrożenie dla 200 stanowisk managerskich.
  • My SAP, Bank BPH – wdrożenie systemu połączone
    z restrukturyzacją kadr i płac, redukcja kosztów o ok. 2 m nl zł w skali roku.
  • Wartościowanie i profile kompetencyjne, Bank BPH – wdrożenie nowatorską metodą. 
  • z wykorzystaniem metodologii HEY.
  • Szkoła Mistrzów, Nowy Styl – program kompleksowej edukacji kadry managerskiej produkcji.

Referencje
Referencje

Rekrutacja dla Alfa Laval

Alfa Laval współpracuje z Grupą Tempo w zakresie prowadzenia procesów rekrutacji i selekcji od 2011 roku. (...) W toku realizacji prac, Grupa Tempo dała się poznać, jako sumienny i zaangażowany w projekt partner. (...) Z chęcią dzieliła się informacjami pochodzącymi z rynku oraz proponowała nowe rozwiązania, jeśli specyfika rynku ich wymagała. Na szczególną uwagę zasługuje etap przygotowania do realizacji procesu rekrutacji (...) używane były nowatorskie narzędzia diagnostyczne, które dopełniły obraz kompetencji poszukiwanej osoby. Doświadczenie, wiedza i sumienne działania Konsultantów Grupy Tempo pozwoliły na skuteczne zakończenie prowadzonych procesów rekrutacyjnych. (...)

czytaj więcej>>

Jolanta Wilczyńska, Dyrektor Personalny Europa Centralna i Wschodnia