Robert Reinfuss - Ekspert w dziedzinie MBO

 

Wykształcenie w zakresie socjologii zdobywał na Uniwersytecie Jagiellońskim i Oxford University. Ukończył kursy z zakresu HRM w Chartered Institute of Personnel and Development w Wielkiej Brytanii, Management Development Program w Johannesburgu, RPA. Ma za sobą dwanaście lat praktyki w zarządzaniu, w tym dziesięć lat na stanowisku dyrektora personalnego w firmach produkcyjnych, handlowych i bankowości takich jak  Nowy Styl, Bank BPH, Kompania Piwowarska, Whita Cap Schalmbach Lubeca, Donelly Polish American Printing.

Współzałożyciel i parter w „Test” Bank Kadr oraz Prezes i założyciel HRM Consulting sp. z o.o. oraz Robert Reinfuss HRM Consulting. Zdobył tytuł Dyrektora Personalnego roku 1999. Ukończył m.in. socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim i Oxfordzkim oraz zarządzanie personelem w Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD) w Wielkiej Brytanii. Od 2011 roku konsultant współpracujący z Grupą Tempo.

Specjalizuje się w projektowaniu strategii zarządzania personelem i systemów motywacyjnych, podnoszeniu efektywności organizacji, polityce wynagrodzeń oraz relacjach pracowniczych.

Autor książki „MBO czyli skuteczna technika zarządzania firmą w kryzysie” licznych publikacji,  w tym z zakresu MBO, m.in. „Rynek celów – metoda lepszego zarządzania sferą publiczną” dla ThinkTank, „The Reinfuss Method – nowe do MBO” dla Outsourcing Magazine, „MBO na czas kryzysu” dla Money.pl, wielu dla Pulsu Biznesu,

Główne osiągnięcia w pracy zawodowej to:

  • Wynegocjowanie układu zbiorowego w Kompanii Piwowarskiej, który umożliwił jedną  z najlepiej przeprowadzonych fuzji w III RP – Browarów Tyskich i LBW (nagroda SAB).
  • Balanced Scorecard, Bank BPH – wdrożenie dla 200 stanowisk managerskich.
  • My SAP, Bank BPH – wdrożenie systemu połączone
    z restrukturyzacją kadr i płac, redukcja kosztów o ok. 2 m nl zł w skali roku.
  • Wartościowanie i profile kompetencyjne, Bank BPH – wdrożenie nowatorską metodą. 
  • z wykorzystaniem metodologii HEY.
  • Szkoła Mistrzów, Nowy Styl – program kompleksowej edukacji kadry managerskiej produkcji.

Referencje
Referencje

Rekrutacja dla FERROLI Poland

(…) Grupa Tempo z pełnym profesjonalizmem podeszła do realizacji zleconych projektów rekrutacyjnych. Konsultanci prowadzący w/w rekrutacje wykazali się szeroką wiedzą merytoryczną oraz solidnym podejściem do wszystkich etapów Naszej współpracy (…). Wychodzili naprzeciw naszym oczekiwaniom prezentując rzetelnie dobranych Kandydatów. Z chęcią dzielili się wszystkimi pozyskanymi informacjami o specyfice rynku (…) Z dużą satysfakcją przekazujemy niniejsze referencje, z pełną odpowiedzialnością polecając Grupę Tempo firmom szukającym godnego zaufania partnera z zakresu procesów rekrutacji (...)

czytaj więcej>>

Dorota Dąbrowska, HR Manager