Szukaj w Czytelni

Czytelnia

23.06.2014
Puls Biznesu - Kompetencje Dziale Finansowym

"Dział finansowy nie zajmuje się już wyłącznie nadzorowaniem firmowego budżetu. Dlatego też ci specjaliści, którzy poważnie myślą o swojej przyszłości w branży, powinni pamiętać, że rynek oczekuje od nich czegoś więcej niż tylko wiedzy merytorycznej" - dzisiejszy Puls Biznesu informuje czytelników o nowoczesnych kompetencjach CFO (*)

Publikacja Pulsu Bizesu w partnerstwie z ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) podaje, iż nowoczesny Dyrektor Finansowy to już nie ekspert w dziedzinie księgowo-podatkowej ale strateg, doskonały manager zespołu, współzarządzający przedsiębiorstwem etyczny lider, wpływający niejednokrotnie na kulturę całego przedsiębiorstwa. Aby jednak wykształcić w sobie oraz w podległym zespole takie cechy i kompetencje potrzeba długiej drogi, w której młodemu dyrektorowi finansowemu przewodzić powinien mentor, osoba doświadczona, potrafiąca diagnozować relacje interpersonalne oraz przekładać trudny język finansistów na zrozumiałą dla całego przedsiębiorstwa treść - podkreśla rozmówca Pulsu Biznesu, wiceprezes Tauron Dystrybucja, Paweł Cygan. Czerpanie z wiedzy doświadczonych pracowników, umiejętność obserwowania zachowań, otwartość na poglądy innych, to według p. Cygana klucz do rozwoju kompetencji służb finansowych prowadzący w efekcie do rozwoju kompetencji managerskich i ugruntowanie wiedzy merytorycznej.

Paweł Cygan jest ekspertem Grupy Tempo w obszarze finansów, strategii oraz w zakresie branży energetycznej.

(*) Puls Biznesu, 23.06.2014, "Kariera w finansach - czego uczą się przyszli CFO?"

Referencje
Referencje

Rekrutacja dla Chapman Freeborn Airchartering

Firma Grupa Tempo prowadziła dla nas pełną rekrutację pracowników. (...) Spośród starannie dobranych kandydatów udało się nam wybrać pracowników, którzy z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem dotychczas pracują w naszej firmie.

czytaj więcej >>

 

Rafał Gontar - Członek Zarządu