Szukaj w Czytelni

Czytelnia  /  Aktualności HR

22.05.2012
Rekordowe bezrobocie – rośnie liczba wykształconych bezrobotnych

Najnowsze dane resortu pracy wskazują, że na koniec marca zarejestrowanych było blisko 236 tys. bezrobotnych z wyższym wykształceniem. Wobec tego średnio aż co dziewiąty bezrobotny ukończył studia. Wskaźniki w miastach prezentują się jednak znacznie gorzej, tutaj nawet co czwarta osoba ma w kieszeni dyplom wyższej uczelni. Najgorsza sytuacja jest w Warszawie i Opolu.

Bieżąca sytuacja wynika częściowo ze stale rosnącej liczby absolwentów, dziś już 27% aktywnych zawodowo Polaków ma wyższe wykształcenie. Niestety nadal mury wyższych uczelni opuszczają tłumy socjologów, historyków, politologów czy specjalistów od marketingu i zarządzania. A rynek pracy jest nasycony takimi fachowcami. Dodatkowo pracodawcy zarzucają absolwentom brak odpowiedniego przygotowania i wiedzę teoretyczną, która nie zawsze jest na dobrym poziomie.

Ten problem dotyka obecnie nie tylko Polskę ale jest odczuwalny w całej Europie. Niestety dopóki firmy nie poczują znacznego ożywienia gospodarczego, nadal będą niechętnie otwierać drzwi przed absolwentami.

Źródło: http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/613854,padl_rekord_bezrobocia_osob_z_wyzszym_wyksztalceniem.html

Referencje
Referencje

Rekrutacje dla WASKO

Firma Wasko S.A. współpracuje z Grupą Tempo od 2006 roku. Od samego początku współpraca układa się bardzo dobrze. W tym czasie firma Grupa Tempo przeprowadziła pomyślnie wiele zleconych rekrutacji. (...) Grupa Tempo niejednokrotnie udowodniła, że potrafi wyszukać kandydatów na stanowiskach od Asystentki Dyrektora począwszy przez Administratora Systemów Teleinformatycznych po Kierownika Działu Kontrolingu. (...)

czytaj więcej >>

Katarzyna Gromadzka, Dyrektor Departamentu Finansów i Rachunkowości