Szukaj w Czytelni

Czytelnia  /  Aktualności HR

22.05.2012
Rekordowe bezrobocie – rośnie liczba wykształconych bezrobotnych

Najnowsze dane resortu pracy wskazują, że na koniec marca zarejestrowanych było blisko 236 tys. bezrobotnych z wyższym wykształceniem. Wobec tego średnio aż co dziewiąty bezrobotny ukończył studia. Wskaźniki w miastach prezentują się jednak znacznie gorzej, tutaj nawet co czwarta osoba ma w kieszeni dyplom wyższej uczelni. Najgorsza sytuacja jest w Warszawie i Opolu.

Bieżąca sytuacja wynika częściowo ze stale rosnącej liczby absolwentów, dziś już 27% aktywnych zawodowo Polaków ma wyższe wykształcenie. Niestety nadal mury wyższych uczelni opuszczają tłumy socjologów, historyków, politologów czy specjalistów od marketingu i zarządzania. A rynek pracy jest nasycony takimi fachowcami. Dodatkowo pracodawcy zarzucają absolwentom brak odpowiedniego przygotowania i wiedzę teoretyczną, która nie zawsze jest na dobrym poziomie.

Ten problem dotyka obecnie nie tylko Polskę ale jest odczuwalny w całej Europie. Niestety dopóki firmy nie poczują znacznego ożywienia gospodarczego, nadal będą niechętnie otwierać drzwi przed absolwentami.

Źródło: http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/613854,padl_rekord_bezrobocia_osob_z_wyzszym_wyksztalceniem.html

Referencje
Referencje

Rekrutacja dla Saint - Gobain Glass

W firmie Saint - Gobain Glass, Grupa TemPo przy uzyciu nowoczesnych narzędzi takich jak Assessment Center, przeprowadziła wstępną selekcję podczas rekrutacji pracowników na nową linie produkcyjną. Specjaliści z tej firmy pomogli nam obsadzić stanowiska 26 operatorów oraz 4 inzynierów pracujących na poszczególnych odcinkach linii produkcyjnej. Dzięki sprawnej i profesjonalnej organizacji pracy, projekt ten został zakończony sukcesem, a firma Saint - Gobain zyskała profesjonalny i energiczny personel, gotowy na nowe wyzwania.

czytaj więcej >>

.