Szukaj w Czytelni

Publikacje

14.08.2009
Trójpoziomowy program radzenia sobie z kryzysem dla HR-owców

Od kilku miesięcy firmy w Polsce borykają się z problemem prowadzenia działalności gospodarczej w sytuacji rynkowego spowolnienia. Choć kryzys jest naturalnym etapem makroekonomicznego cyklu koniunkturalnego, w Polsce kapitalistycznej firmy po raz pierwszy zmuszone są zmierzyć się z dotkliwymi skutkami ekonomicznej zapaści na rynkach globalnym i krajowym. Pomimo że każdy okres kryzysu ma zarówno początek, jak i koniec, to jednak doświadczenia zebrane podczas jego trwania wystawiają na próbę osobiste i zawodowe umiejętności menedżerów personalnych, szczególnie w organizacjach podejmujących w reakcji na dekoniunkturalną zapaść bolesne decyzje kadrowe.

07.08.2009
Recepta na organizację udanej imprezy integracyjnej

Jak zorganizować udaną imprezę, tak by po jej zakończeniu każdy miło ją wspominał?
Co zrobić by imprezy zarówno outdoor, jak i indoor przebiegały bez żadnych zakłóceń? Wystarczy trzymać się kilku punktów, by wszystko przebiegło sprawnie.

22.07.2009
Kapitał intelektualny organizacji a kapitał ludzki

Pojęcie kapitał intelektualny utożsamiane jest z takimi pojęciami jak: aktywa intelektualne, aktywa niematerialne, aktywa wiedzy, zasoby niematerialne, własność intelektualna. Pojęcia te choć często traktowane zamiennie nie są tożsame, co do nazwy i zawartości w rozumieniu kapitału intelektualnego jako drugiej kategorii tworzącej całkowity kapitał organizacji.
Czym jest kapitał intelektualny, jak definiują pojęcia różni autorzy oraz dlaczego warto inwestować w ten kapitał, aby osiągać sukcesy biznesowe, wyjaśnia ekspertka HR, pani Anna Węgrzyn, ekspertka Grupy TemPo.

«   1 | …  4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |  »


Powiązane tematycznie
Powiązane tematycznie

Oferta usług Grupy Tempo
Realizacje Grupy Tempo
Jakość usług Grupy Tempo

Referencje
Referencje

Development Center dla YAWAL S.A.

YAWAL S.A. miała przyjemność współpracować z Grupą Tempo w realizacji projektu „Kompetencje 2015”. Celem projektu było rozpoznanie potencjału zawodowego, mocnych stron naszych pracowników i wynikających z nich możliwości oraz tych obszarów, które wymagają rozwoju. (...) Współpraca z Grupą Tempo (...) to ogromna przyjemność i możliwość doświadczenia profesjonalizmu wysokiej klasy. (...) Opracowane przez Grupę Tempo narzędzia były dopasowane do potrzeb projektu i umożliwiły ocenę badanych pracowników.
Z pełnym przekonaniem rekomenduję firmę Grupa Tempo Doradztwo Personalne i Organizacyjne jako sprawnego, rzetelnego partnera do realizacji projektów AC/DC.

czytaj więcej >>

Monika Tracz, Dyrektor ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi