Szukaj w Czytelni

Publikacje

07.07.2009
Matryca oceny kompetencji

Prowadząc rozmowy rekrutacyjne staramy się ocenić potencjał kandydata, wychwyć nieuchwytne sygnały świadczące o tym, że to właśnie on jest tym, którego nam trzeba. Na nasze decyzje mają wpływ jego doświadczenia, deklarowane umiejętności, cechy osobowości. Często jednak opieramy się na przeczuciach i pobieżnych ocenach – czy nie lepiej byłoby zmierzyć możliwości Kandydata?

01.07.2009
Wybrać agencję doradztwa personalnego i nie żałować

Każdy Dyrektor Personalny planujący zlecenie projektu w dziedzinie HR staje przed dylematem, jak wybrać kompetentną firmę doradztwa personalnego, która wykona zleconą usługę na wysokim poziomie jakościowym. Kilka wskazówek pomoże podjąć właściwą decyzję.

28.05.2009
Podstawy prawne świadczenia usług pracy tymczasowej w Polsce

W odpowiedzi na potrzeby rynku pracy i pracodawców szukających nowych form zatrudnienia ustawodawca w 2003 roku zaproponował ustawę o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Ustawę budzącą wiele kontrowersji, pozostawiająca pytania bez odpowiedzi i niejasności na etapie realizacji usługi. Jednak mimo obiecywanych zmian, które miałyby odpowiedzieć na codzienne problemy, „czasownicy” są nadal zatrudniani w oparciu o przepisy z 2003 roku. Jak w takim razie wyglądają realia pracy tymczasowej w Polsce.

«   1 | …  4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |


Powiązane tematycznie
Powiązane tematycznie

Oferta usług Grupy Tempo
Realizacje Grupy Tempo
Jakość usług Grupy Tempo

Referencje
Referencje

Rekrutacja dla Opinion

W roku 2011 współpracowaliśmy z Grupą Tempo w zakresie rekrutacji na kluczowe stanowiska w naszej firmie. Dzięki wspólnej pracy z sukcesem obsadziliśmy stanowiska specjalistyczne i kierownicze (…). W toku realizacji projektów rekrutacyjnych Konsultanci Grupy Tempo byli partnerami w rozmowie, definiowaniu potrzeb, a także umiejętnie doradzali w zakresie dopasowania oferty pracy do możliwości i specyfiki firmy oraz bieżących możliwości rynku pracy. Doświadczenie oraz wiedza Konsultantów pozwoliły na skuteczne wykonanie usług rekrutacyjnych. Z przyjemnością polecamy Grupę Tempo innym przedsiębiorstwom, chcącym otrzymać profesjonalne usługi rekrutacyjne.

czytaj więcej>>

Marek Waliszak, Prezes Zarządu