Szukaj w Czytelni
28.05.2009
Podstawy prawne świadczenia usług pracy tymczasowej w Polsce

W odpowiedzi na potrzeby rynku pracy i pracodawców szukających nowych form zatrudnienia ustawodawca w 2003 roku zaproponował ustawę o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Ustawę budzącą wiele kontrowersji, pozostawiająca pytania bez odpowiedzi i niejasności na etapie realizacji usługi. Jednak mimo obiecywanych zmian, które miałyby odpowiedzieć na codzienne problemy, „czasownicy” są nadal zatrudniani w oparciu o przepisy z 2003 roku. Jak w takim razie wyglądają realia pracy tymczasowej w Polsce.

14.05.2009
Co dalej z pracą tymczasową

Praca tymczasowa w ostatnich latach była rozwiązaniem i swoistym lekarstwem na braki kadrowe w polskich firmach. Obecna sytuacja na rynku pracy wpływa również na zmianę warunków na rynku pracy tymczasowej. Wydaje się, że otwarta pozostaje kwestia czy kryzys stanowi tylko zagrożenie czy też szansę dla rozwoju usługi.

13.05.2009
Rekrutacja krok za krokiem

Właśnie skończyłeś studia? A może przestałeś być zadowolony ze swojej dotychczasowej pracy?
Tak czy inaczej przyszedł moment aby zrobić pierwszy krok w kierunku znalezienia wymarzonej pracy. Dla „starego wyjadacza” wszystko jest oczywiste. Dla kogoś kto na rynku pracy stawia pierwsze kroki lub kto ostatni raz szukał pracy kilkanaście lat temu odnalezienie się w panujących na rynku zwyczajach może nie być takie proste.

«   1 | …  38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |  »


Powiązane tematycznie
Powiązane tematycznie

Oferta usług Grupy Tempo
Realizacje Grupy Tempo
Jakość usług Grupy Tempo

Referencje
Referencje

Rekrutacja dla Sellsys Vision

Współpracowaliśmy z Grupą Tempo w zakresie rekrutacji na stanowiska różnego szczebla, od Asystenckiego po Kierownicze. Od samego początku współpraca układała się bardzo dobrze. Grupa Tempo wielokrotnie udowodniła, że potrafi wyszukać na rynku pracy idealnych kandydatów, jednocześnie dotrzymując terminu realizacji. (...)

czytaj więcej >>

Tomasz Rusinowski, Prezes