Szukaj w Czytelni
16.07.2009
Rekrutacja oparta na kompetencjach.

Kompetencje to, najogólniej ujmując, umiejętności, których posiadanie jest niezbędne do wykonywania określonych zadań zawodowych na pożądanym poziomie. Kompetencje możemy podzielić na twarde: merytoryczne, jak na przykład określone kursy, znajomość języków, konkretne umiejętności zawodowe, oraz na kompetencje miękkie, związane najczęściej z umiejętnościami społecznymi pracowników, takimi jak komunikatywność, umiejętność zarządzania czasem, umiejętności przywódcze itp. Aby pracownik okazał się w pełni efektywnym wykonując zadania postawione na danym stanowisku pracy dobrze jest poznać wymagania kompetencyjne danego stanowiska, a także stopień spełniania ich przez daną osobę.

09.07.2009
Jakoś czy jakość?

Rzetelna ocena kompetencji Kandydatów do pracy jest jednym z kluczowych zadań działów HR. Każdy manager zdaje sobie sprawę z możliwych kosztów błędnych decyzji rekrutacyjnych i wie, że czasem warto zainwestować w sam proces rekrutacji, oszczędzając sobie późniejszych problemów.

Jedną z najskuteczniejszych metod weryfikacji umiejętności Kandydatów jest assessment center. Często okazuje się jednak, że realizacja tego typu projektu przerasta możliwości działu HR ze względu na jego czaso- (i praco-) chłonność. Najprostszym rozwiązaniem wydaje się wówczas zlecenie takiego zadania zewnętrznym konsultantom.

Czy warto to robić? Jak wybrać odpowiednią firmę? Co powinno zwrócić uwagę pracodawcy?

 

09.07.2009
Top Employers Polska 2009/2010

Ruszyło badanie Top Employers Polska 2009/2010

«   1 | …  37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | …  44 |  »


Powiązane tematycznie
Powiązane tematycznie

Oferta usług Grupy Tempo
Realizacje Grupy Tempo
Jakość usług Grupy Tempo

Referencje
Referencje

Rekrutacje i szkolenia dla Paged Meble

Paged Meble Spółka Akcyjna z siedzibą w Jasienicy potwierdza, iż współpraca z Grupą Tempo (...) trwa od 2009 roku. (...) powierzone zadania wykonane zostały profesjonalnie, rzetelnie i terminowo. Wysoki poziom wiedzy, doświadczenie, umiejętności i zaangażowanie konsultantów pozwoliły na wyselekcjonowanie właściwych kandydatów, z którymi współpraca jest kontynuowana. Biorąc pod uwagę poziom wykonania dotychczas powierzonych zadań, mamy nadzieję na pomyślną współpracę w przyszłości i z całą odpowiedzialnością możemy polecić usługi Grupy Tempo innym przedsiębiorcom.

czytaj więcej>> 

Urszula Ramczewska, Prezes Zarządu