Szukaj w Czytelni
16.07.2009
Rekrutacja oparta na kompetencjach.

Kompetencje to, najogólniej ujmując, umiejętności, których posiadanie jest niezbędne do wykonywania określonych zadań zawodowych na pożądanym poziomie. Kompetencje możemy podzielić na twarde: merytoryczne, jak na przykład określone kursy, znajomość języków, konkretne umiejętności zawodowe, oraz na kompetencje miękkie, związane najczęściej z umiejętnościami społecznymi pracowników, takimi jak komunikatywność, umiejętność zarządzania czasem, umiejętności przywódcze itp. Aby pracownik okazał się w pełni efektywnym wykonując zadania postawione na danym stanowisku pracy dobrze jest poznać wymagania kompetencyjne danego stanowiska, a także stopień spełniania ich przez daną osobę.

09.07.2009
Jakoś czy jakość?

Rzetelna ocena kompetencji Kandydatów do pracy jest jednym z kluczowych zadań działów HR. Każdy manager zdaje sobie sprawę z możliwych kosztów błędnych decyzji rekrutacyjnych i wie, że czasem warto zainwestować w sam proces rekrutacji, oszczędzając sobie późniejszych problemów.

Jedną z najskuteczniejszych metod weryfikacji umiejętności Kandydatów jest assessment center. Często okazuje się jednak, że realizacja tego typu projektu przerasta możliwości działu HR ze względu na jego czaso- (i praco-) chłonność. Najprostszym rozwiązaniem wydaje się wówczas zlecenie takiego zadania zewnętrznym konsultantom.

Czy warto to robić? Jak wybrać odpowiednią firmę? Co powinno zwrócić uwagę pracodawcy?

 

09.07.2009
Top Employers Polska 2009/2010

Ruszyło badanie Top Employers Polska 2009/2010

«   1 | …  37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | …  44 |  »


Powiązane tematycznie
Powiązane tematycznie

Oferta usług Grupy Tempo
Realizacje Grupy Tempo
Jakość usług Grupy Tempo

Referencje
Referencje

Rekrutacja dla Oasis East

(...) Grupa Tempo - realizator różnych projektów rekrutacyjnych, wykonywanych wszystkimi możliwymi metodami, dała się poznać jako profesjonalna firma. (...) Powierzone zadania były wykonywane z dużą precyzją w sposób profesjonalny i dokładny. (...) Grupa Tempo charakteryzuje się wysokim poziomem umiejętności dopasowania do potrzeb klienta. Zlecając jej wykonanie projektu, można być pewnym terminowej realizacji, solidności oraz wyboru dobrego kandydata na każde stanowisko na które prowadzi rekrutację.

czytaj więcej >>>

Magdalena Łowińska-Fligier, Kierownik Personalny