Szukaj w Czytelni
18.07.2009
Jaki wizerunek w Internecie?

Nie tylko kandydaci poszukujący pracy powinni dbać o to, jak są postrzegani w Internecie.
Kiedy zapraszasz na rozmowę rekrutacyjną kandydata, kiedy rozpoczynasz współpracę z kimś nowym, bardzo często ta osoba szuka informacji o Twojej firmie w Internecie.
Zastanów się, co przeczyta o Tobie?

18.07.2009
Head Hunting – możliwości i zagrożenia

Head Hunting, direct search, to jedna z metod rekrutacji, pozwalająca pozyskać wartościowych pracowników bezpośrednio z rynku pracy.
Czy wiesz, jak dobrze wybrać head huntera, aby zachować dobre imię własnej firmy i pozyskać najcenniejszych pracowników?

18.07.2009
Outplacement – jak mądrze zwolnić, kiedy trzeba.

Spowolnienie gospodarcze, obecne w gospodarce światowej, w tym w krajach dotychczas uważanych za liderów gospodarczych, dociera także do Polski. Widoczną oznaką kryzysu jest zwiększająca się liczba informacji o zwolnieniach pracowników, nie tylko niewykwalifikowanych, ale także coraz częściej reprezentantów szczebla menedżerskiego.

Czy konieczne są zwolnienia? Czasami tak.
Jednak ważne jest, tak dla wizerunku zwalniającego pracodawcy,  jak i dla sytuacji zawodowej osób zwalnianych, to w jaki sposób zwolnienie zostanie przeprowadzone.

«   1 | …  35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | …  44 |  »


Powiązane tematycznie
Powiązane tematycznie

Oferta usług Grupy Tempo
Realizacje Grupy Tempo
Jakość usług Grupy Tempo

Referencje
Referencje

Warsztaty rozwojowe dla uczestników Microsoft Imagine Cup 2010

W marcu 2010 roku Grupa Tempo, w ramach ogólnoświatowego konkursu technologicznego Imagine Cup 2010, organizowanego przez firmę Microsoft, przeprowadziła warsztaty z zakresu "Budowania ścieżek kariery" i "Rozwoju osobistego" dla uczestników tego konkursu. W warsztatach wzięło udział ponad 150 osób, studentów ostatnich lat uczelni technicznych w podziale na 10-20 osobowe grupy. Celem każdego spotkania było omówienie zasad zarządzania zasobami ludzkimi w korporacjach, uświadomienie uczestnikom wagi czynnika ludzkiego w organizacji i ocena własnych kompetencji. Studenci mieli okazję omówić swoje mocne i słabe strony z ekspertem HR oraz zastanowić się jak kształtować ścieżkę własnej kariery. Polecamy Grupę Tempo jako partnera w podobnych inicjatywach.

czytaj więcej >>

Jan Kleczkowski, Academic Program Manager