Szukaj w Blogu

Blog

20.07.2010
Lekcja z Mundialu - sportowe rady dla menedżerów


Co łączy trenera zdobywającego doświadczenia przy bocznej linii boiska z managerem w korporacji? Jakich lekcji swoim kolegom w biznesie mogą udzielić Jose Murinho, Steven Gerrard czy Fabio Capello?

Najprostsza lekcja płynąca z piłki nożnej, to ta podkreślająca kluczową rolę managerów w motywowaniu indywidualności oraz budowaniu pracy grupowej. Niby oczywiste, jednak zdaje się, że biznes jeszcze jej nie przyswoił. Bo z jakich innych powodów organizacje nadal awansują świetnych specjalistów – ze sprzedaży, finansów czy innych pionów – na managerów, bez względu na to czy pasują do tej roli? Z jakiego innego powodu firmy wynagradzają kierowników za ich indywidualne działania, zamiast za efekty ich zespołów?

Złote rady z boiska, które warto przypomnieć organizacjom:

  1. Zarządzanie samo w sobie jest pracą na pełny etat. Umiejętności managerskie i doświadczenie funkcyjne czy branżowe to dwie zasadniczo odmienne kwestie. I te pierwsze są znacznie ważniejsze.
  2. Talent zależy od kontekstu i nic nie wnosi do zespołu czy organizacji jeśli zostanie wykorzystany w nieodpowiednim otoczeniu czy projekcie.
  3. Styl zarządzania musi być dopasowany do każdego człowieka. Opiekuńczy i troskliwy czy zastraszający tyran? Każdy szef ma swoją orkiestrę, a każdy muzyk potrzebuje innego szefa.
  4. Zarządzający są stale widoczni i zawsze dostępni. Oceniają i są oceniani.
  5. Managerowie powinni budować wiarę w siebie. Wierząc w swoich ludzi zaszczepiają w nich wiarę w siebie i popychają do zadań dotąd nieosiągalnych.

Więcej lekcji udzieli David Bolchover

Kogo przypomina Wasz szef? Tańczy z radości po Waszych sukcesach? Dyryguje zza bocznej linii udzielając wskazówek? Dyskutuje z sędzią w Waszym imieniu?

3 komentarz:
23.04.2011
XMfFuhSUrmakhQipss
aWltXY iezzcrlufoqa
15.04.2011
lrCFCCSHUuC
That's the best anwser of all time! JMHO
22.07.2010
joe
mój szef jest luzakiem i za to go kocham
Dodaj komentarz:

Referencje
Referencje

Audyty kompetencyjne dla Saint-Gobain Sekurit HanGlas Polska

W obszarze audytów kompetencyjnych współpracujemy z Grupą Tempo od  czerwca 2008 roku. Dzięki bardzo sprawnej i kompetentnej współpracy oraz bardzo dobremu przygotowaniu merytorycznemu zespołu Grupy Tempo audyty dla nas realizowane były zawsze przygotowywane terminowo z zachowaniem najwyższej jakości usługi. Wyniki audytów pomogły nam w dalszym planowaniu rozwoju zawodowego naszych pracowników.

czytaj więcej >>

Karolina Zawisza, Kierownik Rekrutacji i Rozwoju